FootBalance - personalizowane wkładki do butów

FootBalance - personalizowane wkładki do butów

Poszukując jak najlepszych, najskuteczniejszych rozwiązań w dziedzinie dopasowania butów narciarskich oraz personalizacji, szukając przyczyn różnic anatomicznych i kontuzji. Znaleźliśmy rozwiązania fińskiej firmy FOOTBALANCE.


FOOTBALANCE to system wkładek do butów, tworzonych indywidualnie do każdej stopy, wywodzący się i funkcjonujący w branży medycznej. Nasze stopy to najbardziej skomplkowany system mechaniczny ludzkiego szkieletu, kości stóp to 25% wszytkich kości naszego organizmu. Łuk poprzeczny stopy odpowiada za postawę i amortyzację całego ciała, kondycję ścięgien, stawów i kręgosłupa. Stopa jest jednym najważniejszych elementów łańcucha kinematycznego ludzkiego organizmu. Odpowiadając na pytanie - Dlaczego tak się dzieje, że niemal wszyscy mamy jakieś różnice w budowie stopy, które mogą powodować różne dolegliwości? Odpowiedź jest prosta - cywilazacja, obuwie, tryb życia, podłoże po jakim chodzimy powodują, że mięśnie stopy się osłabiają i zmienia się ułożenie kości.

Wkładki FOOTBALANCE są tworzone na podstawie badania komputerowego na podoskopie, określa się typ stopy oraz miejsca wymagające wsparcia. Następnie wykonuje się indywidualnie dopasowaną wkładkę, która wspiera stopę, pobudza mięśnie do rozwoju, w konsekwencji poprawia łańcuch kinematyczny naszego ciała. Wkładki FOOTBALANCE to cały wachlarz rozwiązań dla sportowców, których stabilność,amortyzacja i transfer mocy, zwiększają biomechaniczną efektywność organizmu i pozytywnie wpływają na stan zdrowia.

Zapraszamy narciarzy, kolarzy, biegaczy, miłośników gier zespołowych oraz osób poszukujących wkładek korygujących do codziennego obuwia.